Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 ACCA – The Association of Chartered Certified Accountants

 

​​

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie otrzymała akredytacje studiów I i II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość przyznane przez ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants).

Marzy Ci się kariera w finansach? Chcesz odnieść sukces również za granicą? Chcesz zwiększyć szanse na zatrudnienie po studiach? Chcesz jeszcze w trakcie studiów zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania? Mamy dla Ciebie propozycję! Prestiżowa kwalifikacja ACCA już teraz dostępna jest dla studentów Szkoły Głównej Handlowej! Dzięki akredytacji przez  ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) osoby uczęszczające na studia licencjackie i magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość mają niepowtarzalną możliwość rozpoczęcia kwalifikacji jeszcze w trakcie studiów i uzyskania zwolnień z egzaminów ACCA.

 

Co to jest ACCA?

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą, najbardziej prestiżową i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na świecie. Liczby mówią same za siebie:

 • 170 000 członków oraz 436 000 studentów w 180 krajach na świecie
 • 1 350 członków oraz 3 200 studentów w Polsce
 • 8 500 akredytowanych pracodawców na całym świecie


Co to jest kwalifikacja ACCA?


ACCA to jedna z najbardziej docenianych przez pracodawców i najlepiej rozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych. Członkowie ACCA mają otwartą drogę do kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów.

Kwalifikacja ACCA to łącznie 14 egzaminów na dwóch poziomach: Fundamentals (F1 – F9) i Professional (do wyboru 5 spośród P1 – P7). ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zarządzać finansami firm.

Co po ACCA?

ACCA otwiera drogę do kariery na wielu różnych stanowiskach związanych z finansami i nie tylko. Dzięki kwalifikacji ACCA rozwiniesz umiejętności niezbędne na takich stanowiskach, jak:

 • Kontroler finansowy
 • Analityk biznesowy
 • Audytor
 • Zarządzający funduszami inwestycyjnymi
 • Manager ds. raportowania
 • Manager ds. planowania i analiz
 • Dyrektor ds. ryzyka
 • Dyrektor finansowy
 • Członek zarządu ds. finansowych (CFO)


Z kwalifikacją ACCA w ręku możesz rozpocząć karierę  w działach finansów zarówno globalnych korporacji, jak i wiodących krajowych firm. Jeśli twoją pasją jest audyt lub doradztwo, drzwi firm konsultingowych z Wielkiej Czwórki i nie tylko staną przed Tobą otworem. Wreszcie w prężnie rozwijających się w Polsce centrach usług wspólnych i outsourcingowych kwalifikacja ACCA ułatwia drogę do stanowisk menedżerskich. Znajdując zatrudnienie w jednej z 8500 akredytowanych przez ACCA firm na świecie zyskacie pewność, że rozwój Waszych kompetencji i szkolenia są jednymi z kluczowych celów pracodawcy. Wśród polskich członków ACCA są osoby pracujące w takich akredytowanych firmach, ​jak m.in. Unilever, P&G, Motorola, Błędnie napisany wyrazCoca Cola, PZU, Agora czy Shell. 


Dlaczego warto?

 • Pożądany pracownik

  Dzięki ACCA będziesz mógł łatwo znaleźć pracę w kraju i za granicą, zwiększysz swoje szanse pracę na kierowniczych stanowiskach, awans oraz sukces zawodowy. ACCA współpracuje z pracodawcami, aby wspierać osoby aktywne zawodowo w rozwoju kompetencji.

 • Wyższe zarobki

  ACCA pozwala uzyskać najwyższe zarobki w porównaniu do innych biznesowych kwalifikacji zawodowych (Średnie miesięczne wynagrodzenie osoby posiadającej​ kwalifikację ACCA – 20 200 zł, średnie miesięczne wynagrodzenie osoby w trakcie uzyskiwania kwalifikacji – 11 500 zł. Źródło: Goldman Recruitment Salary Survey, 2013)

 • Kompleksowa wiedza

  Program ACCA pokrywa wszelkie zagadnienia niezbędne do zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. Kwalifikacja daje szeroką wiedzę pozwalającą na pewne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji biznesowych, jednocześnie umożliwiając specjalizację w wybranej dziedzinie.

 • Praktyczne umiejętności

  Program kwalifikacji bazuje na aktualnych i stale weryfikowanych potrzebach pracodawców. Egzaminy oparte są na studiach przypadków, które mają bezpośrednie odzwierciedlenie w przyszłej pracy zawodowej. Dzięki temu studenci ACCA zdobywają nie tylko twardą wiedzę ale także praktyczne umiejętności biznesowe, które wspierają ich karierę i rozwój.

 • Elastyczność

  Kwalifikację ACCA możesz zacząć zdobywać w trakcie studiów. Sprawdź, ile zwolnień przysługuje po Twoim kierunku studiów na www.accaglobal.com/exemptions. Sam decydujesz, w jakim tempie będziesz przechodził przez poszczególne etapy kwalifikacji. Do Ciebie należy również decyzja, jak będziesz się do nich przygotowywał.

 • Globalny standard

  Egzaminy możesz zdawać w dowolnym kraju, np. przebywając na wymianie studenckiej. Na całym świecie studenci ACCA zdają egzaminy w tym samym czasie, a ich treść jest jednolita. Dzięki temu członkowie organizacji w sprawach biznesowych rozumieją się doskonale, a praca na każdym kontynencie nie sprawia im najmniejszej trudności.

 

Oferta ACCA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Jesteś zainteresowany kwalifikacją ACCA? Dobrze się składa! Szkoła Główna Handlowa w Warszawie dzięki akredytacji ACCA oferuje swoim studentom możliwość rozpoczęcia kwalifikacji już w trakcie studiów:

 • Na studiach 1. stopnia na kierunku finanse i rachunkowość i uzyskania 7 zwolnień z egzaminów ACCA: F1, F2, F3, F4, F5, F6, F7.
 • Na studiach 2. stopnia na kierunku finanse i rachunkowość i uzyskania 9 zwolnień z egzaminów ACCA: F1, F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9.  

 

Kontakt

Szczegółowych informacji udziela koordynator w SGH prof. Anna Karmańska oraz biuro ACCA w Polsce. 


Więcej o współpracy SGH z ACCA i informacje o bieżących wydarzeniach​.