Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Zespół Pieśni i Tańca SGH

 


Zespół Pieśni i Tańca SGH działa przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie od 2004 roku.

Przez ponad 15 lat istnienia rozsławił polską kulturę ludową w Polsce i zagranicą oraz wykształcił pokolenie tancerzy. Kierownikiem i opiekunem Zespołu jest Anna Markowska.

W swojej dotychczasowej historii Zespół reprezentował Polskę na licznych festiwalach zagranicznych w krajach takich jak Hiszpania, Armenia, Macedonia, Maroko, Turcja, Grecja, Włochy, Bułgaria, Węgry, Litwa, Holandia, Ukraina, a nawet odwiedził odległe Azory. Wielokrotnie prezentował też koncerty patriotyczne dla Polonii, m.in. w Kazachstanie i Chorwacji, uświetniając obchody świąt narodowych. Zaś w 2016 roku tancerze Zespołu odbyli tournée po Japonii, gdzie w Kobo mieli okazję poprowadzić wyjątkowego poloneza aż na 2500 osób! W 2015 roku wydał płytę „Debiut”, na której znalazły się polskie utwory ludowe, jak również pieśni z repertuaru zagranicznego.

Tradycją stał się występ Zespołu podczas Wigilii SGH, a także Folk Day – Dzień Folkloru, podczas którego studenci oraz wszyscy inni uczestnicy mogą obejrzeć występy taneczne, nauczyć się tańców, posłuchać muzyki ludowej, spróbować regionalnych dań z całej Polski oraz obejrzeć stroje ludowe, a także pokaz mody inspirowanej folklorem. Tancerze ZPiT SGH są jednymi z założycieli Ogólnopolskiej Akcji Studenckiej „Wytnij Hołubca”. Co roku Zespół organizuje, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy, koncerty wiosenne pod hasłem „Feel the folk”.

Zespół Pieśni i Tańca to nie tylko godziny prób śpiewu i tańca, ale przede wszystkim wielka rodzina. Nic bardziej nie łączy ludzi, tworząc przyjaźnie i miłości na całe życie, jak wspólne koncerty, imprezy oraz obozy szkoleniowe. Niesamowita atmosfera sprawia, że co roku na nabory stawia się liczne grono chętnych, aby dołączyć do tej wspaniałej rodziny.

Strona internetowa i kalendarz prób
e-mail 
Facebook

 

 

107.jpg

3.jpg
70.jpg

80.jpg

 
 
_DSC5830 - Kopia.JPG 6.jpg

23.jpg