Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Niezależny Miesięcznik Studentów "Magiel"

 

​Niezależny Miesięcznik Studentów MAGIEL jest czasopismem wydawanym w SGH nieprzerwanie od 1996 roku.

Za cel stawia sobie nie tylko rzetelne informowanie studentów o wydarzeniach odbywających się na Uczelni, lecz także stanowienie unikalnego, studenckiego ośrodka opiniotwórczego. Duży nacisk kładzie się na doskonalenie warsztatu dziennikarskiego członków organizacji, niezależnie od ich zainteresowań i predyspozycji naukowych. Na łamach czasopisma ukazują się nie tylko artykuły publicystyczne i informacyjne, lecz także wywiady, reportaże i felietony.

Kultura to jeden z najważniejszych obszarów, w których działa NMS MAGIEL. Działy kulturalne w czasopiśmie (Muzyka, Teatr, Film, Książka) przeznaczone są specjalnie dla studentów, których zainteresowania wykraczają poza tematykę związaną z ekonomią, finansami czy polityką. Redaktorzy tych sekcji nawiązują wiele kontaktów z instytucjami kultury - nasi dziennikarze i reporterzy otrzymują akredytacje i recenzują m.in. spektakle teatralne, pokazy prasowe filmów, płyty muzyczne oraz książki. W czasie wieloletniej pracy udało się nawiązać kontakt z kilkudziesięcioma instytucjami - wśród nich znajdują się czołowe, warszawskie teatry i kina, a także wydawnictwa.

Także działalność projektowa organizacji obejmuje tematykę kulturalną. W środowisku muzycznym organizowana przez NMS MAGIEL konferencja Muzyka a Biznes uznawana jest za jedno z ważniejszych wydarzeń branżowych w roku kalendarzowym. Od kilku lat w SGH gości także konferencja Film.biz, która nakreśla granice między biznesem i sztuką filmową. Największym projektem kulturalnym NMS MAGIEL jest Świąteczny Koncert SGH. Odbywa się on zawsze w grudniu i jest koncertem charytatywnym - w ubiegłym latach współpracowano m.in. z Fundacją Mam Marzenie, Fundacją Heyprzygodo czy Fundacją Uwolnij Marzenia.

Pośród innych partnerów NMS MAGIEL w organizacji projektów oraz działalności wydawniczej znajdują się m.in. Teatr Powszechny, Teatr Ateneum, Teatr Narodowy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Akademia Dźwięku i wielu innych.

Facebook 
Strona internetowa 
Twitter