Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Dyskusyjny Klub Filmowy "Overground"

 

 

Overground istnieje już od 16 lat. W 1994 powstało kino studenckie Overground. Od roku 1997 Overground może się oficjalnie szczycić nazwą DKF - wtedy dołączyliśmy do Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Overground od początku swojej działalności skupiał się na organizowaniu projekcji filmów ciekawych. Zawsze zależało nam na promocji młodych twórców, wielokrotnie organizowaliśmy pokazy etiud studenckich, oraz amatorskich filmów krótkometrażowych przed seansami. Również w Overgroundzie rozpoczęło się Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych Oskariada. Promocja kina ambitnego i mniej znanego to trudne zadanie. My jednak nigdy nie zapominamy, że istniejemy dla naszych widzów. Widzowie, jak wszyscy ludzie, mają różne nastroje. Dlatego i my nie skupiamy się na jednym rodzaju produkcji. Szukamy filmów dobrych - bez uprzedzeń. Można u nas obejrzeć i podyskutować o filmach niemych z lat dwudziestych i o najnowszych produkcjach zza Atlantyku. Można też u nas spotkać gwiazdy, które dopiero zaczynają świecić, oraz te, o których nie sposób zapomnieć. Gramy dobre filmy dla ludzi. Chyba właśnie dlatego Overground cieszy się popularnością kinomanów z całej Warszawy.

Projekcje Overgroundu odbywają się w Szkole Głównej Handlowej w Auli VII, wyposażonej w profesjonalny sprzęt do wyświetlania filmów dla 300-osobowej publiczności. Pokazy odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19.00.

Facebook